•  року
  • --
  • :
  • --
menu

Рекреація

В рекреаційно-оздоровчих лісах (ліси населених пунктів, лісопаркова частина лісів зелених зон) проведена ландшафтна таксація.

Виходячи з природних особливостей місцевості і цільового призначення лісів проведено функціональне зонування території рекреаційно-оздоровчих лісів.

Крім того, лісовпорядкуванням виявлені місця масового відпочинку населення в лісах лісогосподарської частини лісів зелених зон на загальній площі 153,4 га.

Домінуючим типом ландшафту в рекреаційних лісах є закритий з горизонтальною зімкненістю деревостанів. Питома вага закритого складає 78,7 %, напіввідкритого - 13,6% і відкритого типу ландшафтів відповідно складає 7,7 %. За оптимальними нормами співвідношення типів ландшафтів повинно бути для Полісся 70-80 % закриті, 15-20 % - напіввідкриті і 5-10 % - відкриті. Як видно, фактична ландшафтна структура майже не відрізняється від оптимальної.

Насадження рекреаційних лісів характеризуються досить високим класом стійкості, невисокою стадією дигресії, середньою рекреаційною оцінкою, середнім класом естетичної оцінки та доступності і можуть бути використані для відпочинку громадян в даних економічних умовах, без проведення додаткових заходів з благоустрою території.
На території лісгоспу культурно-оздоровчих закладів не має.

За ревізійний період виконані такі заходи з благоустрою рекреаційних лісів:
- влаштування місць для паління - 5 шт.;
- влаштування пікнікових столів – 5 шт.;
- влаштування місць короткочасного відпочинку - 3 шт.;
- встановлення аншлагів – 10 шт;
- влаштувана навісів від дощу - 4 шт.